Home / Genel / 1 Mayıs’ta Rize’de, “Çaykur’da Mevsimlik İşçiye Kadro Hakkı” için Yürüdük

1 Mayıs’ta Rize’de, “Çaykur’da Mevsimlik İşçiye Kadro Hakkı” için Yürüdük

Rize 1 Mayıs mitinginde, Genel Başkanımız Seyit Aslan ve üyelerimiz ile birlikte; “Çaykur’da Mevsimlik İşçiye Kadro Hakkı” için yürüdük.

Mitingte konuşma gerçekleştiren Genel Başkanımız Seyit Aslan; Çaykur işçilerinin, mevsimlik işçilerin, taşeron işçilerinin ve çay üreticilerinin sorunlarına değinerek şunları söyledi: “Karadeniz’in, Rize’nin işçileri, emekçileri, gençleri ve kadınları, hepinizi sendikamız adına selamlıyorum. 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü kutlu olsun. Amerika’dan Asya’ya, Kuzeyden Güneye kadar tüm dünyada ve ülkemizin her yerinde işçi ve emekçiler, talepleri için alanlara çıkıyor. Bizler de Çaykur’un geleceği ve kadro hakkı için buradayız. 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerine kadro verdik diyorlar fakat bu gerçek değil. Biz tüm taşeron işçilerine ayrımsız kadro ve eşit ücret istiyoruz. Tüm Çaykur çalışanlarına kadro istiyoruz.

OHAL gerekçesiyle grevler yasaklanıyor ve patronlara kıyaklar çekiliyor. Vergi kıyağı, sigorta primi kıyağı sermaye ne istiyorsa veriliyor. Başbakan çay taban fiyatı açıklamış biz ise çay taban fiyatı üreticiye sorulsun istiyoruz. Asgari ücret eridi, ücretler yükseltilmelidir. Tüm teşviklere rağmen işsizlik düşmüyor, aksine artıyor. Tüm gücümüzle Türkiye’nin geleceğini hep birlikte kuralım. Tüm işçi ve emekçiler birleşmek ve ortak mücadele etmek zorunda ancak o zaman kurtuluşumuzu sağlarız.”

Hakkında admin

Check Also

YOKSULLUĞA, ADALETSİZLİĞE ve GREVSİZ TOPLU PAZARLIK DAYATMASINA HAYIR!

Yaklaşık 200 bin işçiyi kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü ile ilgili olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir