Home / Slide / Aramızdan Ayrılışının Birinci Yılında Celal Ovat’ı Andık

Aramızdan Ayrılışının Birinci Yılında Celal Ovat’ı Andık

DİSK’in eski Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Gıda-İş’in eski Genel Başkanı Celal Ovat, ölümünün 1. yılında Hasdal mezarlığında mezarı başında düzenlenen bir törenle anıldı.

Törene Celal Ovat’ın ailesi, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel Başkanımız Seyit Aslan, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kanber Sayılı, DİSK önceki dönem Genel Başkanı Kani Beko, sendikalarımızın genel başkanları, genel merkez ve şube yöneticileri katıldı.

Saygı duruşun ardından bir konuşma yapan Genel Başkanımız Seyit Aslan; ”Celal Ovat aramızdan çok erken ayrıldı. Bunun derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Celal Ovat daima DİSK’in ve işçi sınıfının birliği için çaba gösterdi” dedi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da Celal Ovat’ın DİSK’in birliğine, bütünlüğüne verdiği katkıları anlattı ve “O DİSK Genel Merkezine girdiği anda hepimize umut verirdi, güç verirdi. Hepimize yaptığı yoldaşlığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Celal Ovat’ın kardeşi Adem Ovat’ın okuduğu şiirin arından karanfillerin mezara bırakılmasıyla tören sona erdi.

Hakkında admin

Check Also

Sendikamızın eski Genel Başkanı Celal Ovat’ı andık

Sendikamızın eski Genel Başkanı ve konfederasyonumuz DİSK’in eski Genel Başkan Yardımcısı Celal Ovat’ı, Hasdal mezarlığında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir