Home / Genel / BANDIRMA’DA FARKLI KONFEDERASYONLARA BAĞLI SENDİKALARDAN ORTAK 1 MAYIS ÇAĞRISI

BANDIRMA’DA FARKLI KONFEDERASYONLARA BAĞLI SENDİKALARDAN ORTAK 1 MAYIS ÇAĞRISI

Sendikamızın Bandırma Temsilciliği, 1 Mayıs’a çağrı için stant açarak Bandırma’daki tüm işçi ve emekçileri, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan mitinge çağırdı.

Bandırma Temsilciliğimizin açtığı stantta bir araya gelen farklı konfederasyonlara bağlı sendikalar ortak bildirimi dağıtımı ve açıklama gerçekleştirdi. Sendikamız Gıda-İş ve Genel-İş, Emekli-Sen, Petrol-İş, Yol-İş, Eğitim-Sen, Tüm Bel-Sen, BES, Eğitim-İş sendikaları olarak tüm Bandırmalı emekçileri Salı günü saat 11.30’da İDO önünde başlayacak olan yürüyüş kollarına ortak katılmaya davet ettik.

Yapılan eylemde Genel Sekreterimiz Levent Gökçek: “Ülkemizde işçi ve emekçilerin çalışma ve yaşam koşulları, gün geçtikçe kötüye gidiyor. OHAL, işçi ve emekçilerin haklarına saldırı aracı haline geldi. İşçilerin ve sendikaların demokratik hak arama eylemleri OHAL bahanesiyle engelleniyor. Anayasal bir hak olan sendikalaşma hakkı gasp ediliyor ve grevler yasaklanıyor.” açıklamasında bulundu. Gökçek; ortak mücadele ve birlik vurgusu yaparken, “Taşeronlaştırmadan iş cinayetlerine, özelleştirmeden grev yasaklarına, kıdem tazminatının gaspından işsizlik fonunun patronlar tarafından yağmalanmasına kadar tüm emek düşmanı politikalara karşı işimiz, ekmeğimiz için, ülkemizin geleceği, demokrasi, barış ve adalet için 1 Mayıs’ta her yerde alanlardayız.” dedi.

Hakkında admin

Check Also

TOBB’un Açıklamalarının Anlamı: İşçi Düşmanı Yasaları Patronlar İstiyor, Hükümet Anında Hayata Geçiriyor

TOBB BAŞKANI RIFAT HİSARCIKLIOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI İŞÇİ VE EMEKÇİLERİN, HÜKUMET POLİTİKALARINDAN DIŞLANDIĞININ VE EMEKÇİLERE DÜŞMANLIĞIN AÇIK …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir