Home / Slide / İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun! Sendikamızın 1 Mayıs Çalışmaları

İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun! Sendikamızın 1 Mayıs Çalışmaları

Esenyurt Kıraç’ta evde kalamayarak işe gitmek zorunda olan işçilere 1 Mayıs çağrısı yaptık. Esenyurt’ta servislere binmek için bekleyen işçilere, salgına rağmen patronların üretim ısrarını sürdürdüğünü ifade ederek, tüm sorunlara karşı 1 Mayıs’ta birleşme ve mücadele etme çağrısında bulunduk.

1 Mayıs’ta işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününün kutlanacağını hatırlatan DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Sendikamız Genel Başkanı Seyit Aslan, “Patronlar masraf olur diye maske bile vermiyor. Servislerde işçiler kalabalık şekilde işe gitmek zorunda kalıyor. Türkiye’de işçi sınıfına biçilen değer ölümüne üretim. Bu nedenle işçiler mutlaka sendikalarda örgütlenmeli, örgütlü mücadele etmeli. Ancak birlikte olur, kol kola girersek sermayenin saldırılarını püskürtebiliriz” dedi.

İstanbul Esenyurt ve Avcılar’da fabrika bölgelerine ve işçi mahallelerine 1 Mayıs afişlerimizi yaptık. Salgına karşı ücretli izin, sömürüye karşı insanca yaşamak ve çalışmak için Birlik, Mücadele, Dayanışma!

Esenyurt Kıraç’ta işçi duraklarında, işçi ve emekçi kardeşlerimize seslenişimizi sürdürmeye devam ettik. Genel Sekreterimiz Olcay Ozak, salgına karşı ücretli izin talebimizi ve örgütlenme çağrımızı yineleyerek tüm işçileri, bulundukları her yerde 1 Mayıs’ı kutlamaya davet etti.

İstanbul, Manisa, İzmir, Bandırma, Antalya, Hopa ve Trakya’da 1 Mayıs kutlamalarına ve anmalarına katıldık. Sendikamız Rize Bölge Temsilciliği, Rize emek ve demokrasi güçleriyle birlikte 1 Mayıs’ı kutladı. Açıklamayı Sendikamızın Rize Bölge Temsilcisi Ramazan Küçüksarı kurumlar adına okudu.

DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Sendikamız Genel Başkanı Seyit Aslan, Genel Sekreterimiz Olcay Ozak ve sendika yöneticilerimiz ile birlikte 1 Mayıs 1977’de Taksim Kazancı Yokuşu’nda katledilen işçi ve emekçileri anmak için düzenlenen törene katıldık.

Hakkında admin

Check Also

Gıda Fabrikalarını Sendikalaşmaya Çağırıyoruz!

Dudullu OSB’de kurulu Dardanel fabrikasındaki işçi arkadaşlarımızı, ağır çalışma koşullarına, düşük ücretlere karşı kıdem tazminatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir