Home / Genel / İSRAİL SALDIRGANLIĞINI ŞİDDETLE PROTESTO EDİYORUZ

İSRAİL SALDIRGANLIĞINI ŞİDDETLE PROTESTO EDİYORUZ

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve büyükelçiliğini buraya taşıması nedeniyle yapılan protesto gösterilerinde onlarca Filistinli katledildi. İsrail’in gerçek mermiler kullandığı saldırılarda yüzlerce Filistinli de yaralandı. On yıllardır devam eden Filistin sorunu, bölgede egemenlik mücadelesi veren emperyalist ülkelerin sürekli kaşıdığı ve provokasyon amaçlı kullandığı bir sorundur. ABD ve İsrail bu son hamle ile yeni çatışmaların ve savaşların fitilini ateşlemek istemektedir.

Bölgemizde yaşanan bu gelişmeler karşısında hükümetin tutumu ise üzüntü ve sözde kınama mesajlarının ötesine geçmemektedir. Filistin halkının yanında olduğu söyleyen yetkililerden bu güne kadar somut bir adım, herhangi bir yaptırım gelmemiştir. Askeri işbirliği anlaşmaları sürüyor ve askeri üsler yerinde duruyor. Hükümete çağrımız bu anlaşmaların iptal edilmesi ve askeri üslerin kapatılması için adım atılmasıdır. Filistin konusunda söylemlerinde eğer samimilerse emperyalist müdahalelere açıkça karşı çıkılmalı ve bölgede barışın tesisi için çaba harcanmalıdır.

İsrail ve ABD’nin provokasyonunu ve buna göz yumanları şiddetle kınıyor, tüm işçileri, emekçileri Filistin halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz.

TÜRKİYE GIDA SANAYİİ İŞÇİLERİ SENDİKASI

GENEL BAŞKAN

Seyit Aslan

Hakkında admin

Check Also

Ne ısınabiliyoruz, ne doyabiliyoruz!

Gebze’de bulunan Tayaş Gıda işçisi bir kadın: Müdürler hazır su içerken bize sözde arıtılmış çeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir