Home / Uluslararası / IUF Genel Sekreteri Ron Oswald’dan sendikamıza ziyaret

IUF Genel Sekreteri Ron Oswald’dan sendikamıza ziyaret

Uluslararası Gıda İşçileri Federasyonu (IUF) Genel Sekreteri Ron Oswald, Sendikamız Genel Sekreteri Seyit Aslan’ı ziyaret etti.
Sendikamız Genel Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Genel Sekreterimiz Seyit Aslan, sendikamızın 1991 yılından sonra üç defa bakanlık tarafından bilinçli olarak yüzde 10 baraj altında bırakıldığını söyledi. Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığının 2009 yılında 26 bin üyemiz olduğunu açıkladığını ancak 2013 yılında üye sayımızı 2 bin olarak açıkladığına dikkat çeken Aslan, rakamların doğru olmadığını, Bakanlığın Gıda-İş üyeleri yok saydığını kaydetti.
Yeni Yasa ile birlikte örgütlenme atağına başladıklarını, 9 bölge temsilcisinin çalışmalarını hızlandırdığını belirten Aslan, çoğunluğu uluslararası olan 30 büyük işletmede sendikal çalışma yürüttüğümüzü söyledi.

Örgütlenme çalışmalarınımızın örgütsüz işyerlerinde yürütüldüğünü, Tek Gıda-İş ve Öz Gıda-İş’in örgütlü oldukları yerlere girmeye ilkesel olarak karşı olduğumuzu ilan eden Aslan, aynı duyarlılığı bu iki sendikadan da beklediğimizi ifade etti.
Uluslararası Gıda İşçileri Federasyonu (IUF) Genel Sekreteri Ron Oswald ise daha önce IUF üyesi olan Gıda-İş’in faaliyetlerine ara vermesi sebebiyle üyeliğinin dondurulduğunu, şimdi yeniden başvurmaları halinde bu taleplerinin değerlendirileceğini kaydetti.
Türkiye’nin sendikal hakların yok edilmeye çalışıldığını söyleyen Oswald, Türkiye’deki sendikaları desteklediklerini söyledi.

Hakkında admin

Check Also

BALKAN SENDİKALAR FORUMU’NA KATILDIK

Yunanistan’da yapılan 2. Balkan Sendikalar Forumu’na sendikamızın genel başkanı Seyit Aslan katıldı. Forumda “krize karşı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir