Home / Slide / Kemal Nebioğlu’nu Mezarı Başında Andık

Kemal Nebioğlu’nu Mezarı Başında Andık

Konfederasyonumuzun kurucularından, Sendikamız Gıda-İş’in ve DİSK’in eski Genel Başkanı Kemal Nebioğlu’nu, ölümünün 13. yıl dönümünde Zincirlikuyu’daki mezarı başında andık.

Anma töreninde ilk sözü alan Genel Başkanımız Seyit Aslan; “İktidar bugün kıdem tazminatının gasbından, bireysel emeklilik sisteminin zorunlu hale getirilmesine ve kamu işçilerini, kamu emekçilerini toplu sözleşme masasında sefalete mahkum etmeye kadar birçok saldırı gerçekleştiriyor. Sendikal hak ve özgürlüklerin kazanılması, barışın ve demokrasinin kazanılması için daha ileriden bir mücadelenin örgütlenmesinin ortaya çıkan koşullarını hep birlikte ortaklaşarak değerlendirmeliyiz” dedi.

Anma töreninde son olarak söz alan DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca, Kemal Nebioğlu’nun DİSK’in ve sendikal hareket içindeki önemine değinerek; “Sevgili Nebioğlu’ndan aldığımız DİSK’in onurlu mücadele bayrağını, bugün daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

Anma törenimiz, Kemal Nebioğlu’nun mezarına karanfil bırakılması ile son buldu.

Hakkında admin

Check Also

Sendikamızın Bayram Mesajı

İnsanlığın salgınla mücadele ettiği günlerde, emeğin karşılık bulduğu, barışın büyüdüğü, insanca ve sağlıklı yaşayacağımız bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir