Home / Slide / Sendikamızdan İşçilere 1 Mayıs Çağrısı: “Ancak Birleşerek ve Örgütlenerek Saldırıları Püskürtebiliriz”

Sendikamızdan İşçilere 1 Mayıs Çağrısı: “Ancak Birleşerek ve Örgütlenerek Saldırıları Püskürtebiliriz”

Video için link: https://twitter.com/evrenselgzt/status/1254660473280217089?s=20

1 Mayıs’a doğru çalışmalarımızı hızlandırdık. DİSK/Gıda-İş Sendikası olarak, Esenyurt Kıraç’ta evde kalamayarak işe gitmek zorunda olan işçilere 1 Mayıs çağrısı yaptık. Esenyurt’ta servislere binmek için bekleyen işçilere, salgına rağmen patronların üretim ısrarını sürdürdüğünü ifade ederek, tüm sorunlara karşı 1 Mayıs’ta birleşme ve mücadele etme çağrısında bulunduk.

İşçi duraklarında sabahın erken saatlerinde işe gitmek için bekleyen işçilere seslenen Sendikamız İstanbul Bölge Temsilcisi İbrahim Kızılyer; “1 Mayıs işçilerin, emekçilerin bayramı. Birçok işçi arkadaşımız zor ve ağır şartlarda çalışıyor. İş yerlerinde Covid-19 vakaları artıyor. Bilim insanları koronavirüse karşı korunmanın yolu fiziki mesafedir diyorlar. Fabrikalarda ise bu kurallara hiçbir şekilde uyulmuyor. 1 Mayıs’a gittiğimiz bu süreçte salgına karşı ücretli izin, sömürüye karşı insanca yaşam için örgütlenelim ve mücadele edelim” dedi.

“İŞÇİ SINIFINA BİÇİLEN DEĞER; ÖLÜMÜNE ÜRETİM”

1 Mayıs’ta işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününün kutlanacağını hatırlatan DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Sendikamız Genel Başkanı Seyit Aslan, işçi ve emekçilerin 1 Mayıs’ı iç açıcı koşullarda karşılamadığını ifade etti. İşçilerin fabrikalarda, iş yerlerinde, atölyelerde, inşaatlarda, sağlık kuruluşlarında salgın hastalıkla yüz yüze kaldığını vurgulayan Seyit Aslan, “Patronlar masraf olur diye maske bile vermiyor. Servislerde işçiler kalabalık şekilde işe gitmek zorunda kalıyor. Türkiye’de işçi sınıfına biçilen değer ölümüne üretim. Bu nedenle işçiler mutlaka sendikalarda örgütlenmeli, örgütlü mücadele etmeli. Ancak birlikte olur, kol kola girersek sermayenin saldırılarını püskürtebiliriz” dedi.

“Artık işçilere ölmeden çalışabilecek koşullar sağlansın. Artık işçiler açlıkla terbiye edilmesin” diyerek işçilerin en acil taleplerini de ifade eden Seyit Aslan, işçilere fabrika ve iş yerlerinde sendikalarla irtibata geçme ve örgütlenme çağrısı yaptı.

TÜRKİYE GIDA SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Hakkında admin

Check Also

Gıda Fabrikalarını Sendikalaşmaya Çağırıyoruz!

Dudullu OSB’de kurulu Dardanel fabrikasındaki işçi arkadaşlarımızı, ağır çalışma koşullarına, düşük ücretlere karşı kıdem tazminatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir