Home / Slide / SENDİKAMIZIN “KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA” EYLEMLERİ

SENDİKAMIZIN “KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA” EYLEMLERİ

İstanbul Haramidere’de bulunan Kervan Gıda (Bebeto) fabrikası önünde, “Kıdem Tazminatıma Dokunma” diyerek açıklama gerçekleştirdik. Konfederasyonumuz DİSK’in 81 ilde ve işyerlerinde kararlaştırdığı ortak metni okuduk. Açıklamayı gerçekleştiren Genel Sekreterimiz Olcay Ozak; “Bir yandan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adı altında kıdem tazminatımız fona aktarılarak, bir yandan da 25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışanlar başta olmak üzere esnek-güvencesiz çalıştırmayı yaygınlaştırarak kıdem tazminatı hakkı yok edilmek istenmektedir. DİSK Başkanlar Kurulu, salgın koşullarında dahi bir bütün olarak, sendikalı-sendikasız tüm işçilerin hak gaspına kalkışanlara karşı işçi sınıfının biriken öfkesini ve bu saldırıları püskürtme kararlılığını görmekte ve bu kararlılığı örgütlü bir güce dönüştürme iradesini dile getirmektedir. Kıdem tazminatı bize çocuklarımızın emanetidir! Kıdem tazminatına sahip çıkmak emeğimize, geleceğimize, memleketimize sahip çıkmaktır.” dedi.

“Kıdem tazminatıma dokunma” etkinlikleri kapsamında, İstanbul Dudullu OSB’de bulunan Aslı Börek ve Dardanel Ton fabrikalarına bildirilerimizi dağıttık. Bildiri dağıtımını Genel Yönetim Kurulu Üyemiz Sedef Erdal ve üyelerimiz gerçekleştirdi.

Sendikamızın Bandırma Bölge Temsilciliğinin de içerisinde yer aldığı Bandırma Emek Platformu, “Kıdem tazminatını gasp ettirmeyeceğiz” diyerek, Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Konfederasyonumuz DİSK’in ortak bildirisini, Bandırma Bölge Temsilcimiz Recep Gökdeniz okudu. Gökdeniz; “İşçi sınıfının kıdem tazminatına dair hassasiyetini, örgütlü ve kararlı bir irade olarak işyeri eylemlerine, yürüyüşlere, meydanlara, direnişlere, grevlere ve dişe diş bir mücadeleye taşıma kararlılığının altını çizen DİSK Başkanlar Kurulu, DİSK örgütünün bir bütün olarak tüm sendikalarımızla birlikte önümüzdeki günlerde açıklanacak eylem takvimini hayata geçirmek için hazır olduğunu ilan eder.” dedi.

Tunceli Ovacık’ta kurulu olan Munzur Su fabrikasındaki üyelerimiz “Kıdem tazminatına dokunmayı aklınızdan bile geçirmeyin” diyerek işyerinde açıklama gerçekleştirdi.

Hakkında admin

Check Also

Gıda Fabrikalarını Sendikalaşmaya Çağırıyoruz!

Dudullu OSB’de kurulu Dardanel fabrikasındaki işçi arkadaşlarımızı, ağır çalışma koşullarına, düşük ücretlere karşı kıdem tazminatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir