Home / Genel / Yeni Temsilciliğimizi Manisa Turgutlu’da Açtık

Yeni Temsilciliğimizi Manisa Turgutlu’da Açtık

Sendikamız, Manisa Turgutlu’da temsilcilik açtı. Açılışa Genel Başkanımız Seyit Aslan, Ege Bölge Şube Başkanımız Gürsel Köse, Cam Keramik-İş Merkez Yöneticisi Hasan Çavdar, Doç. Dr. Nilgün Tunç Ongan, Prof. Dr. Hakan Ongan, CHP Turgutlu İlçe Başkanı ve yöneticileri, Turgutlu İşçi Hakları Derneği, Yaşamder Derneği, Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı ve üyeleri ile Eğitim Sen Turgutlu Şube yöneticileri, Emek Partisi Manisa İl Örgütü ve üyeleri, İDP Manisa yöneticileri katıldı.

Genel Başkanımız Seyit Aslan, açılışta ülke gündemini değerlendirerek, “Türkiye’de ne yazık ki işçi sınıfımızın büyük bir bölümü sendikal örgütlülükten yoksun ve bu örgütlülükten yoksun olmanın sorunlarını her gün biraz daha fazla yaşıyoruz. Sermayenin saldırıları, iktidarın dizginsiz saldırıları, uluslararası sermayenin tekellerinin saldırılarını ağır biçimde yaşıyoruz. Türkiye’nin gündemi 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde. 16 yıldır AKP iktidarı ile yönetilen ülkemizde hangi sorunlar çözüldü diye sorsak, gerçekçi olmaz” diye konuştu. Aslan, yaklaşan 1 Mayıs için de işçi ve emekçilere çağrıda bulundu: “Önümüz 1 Mayıs bütün dünya işçi sınıfının birlik mücadele dayanışma günü. Bu 1 Mayıs aynı zamanda Türkiye işçi sınıfının, emekçilerinin, yoksul halkının olağanüstü hale karşı çıktığı eşitlikten, barıştan, adaletten yana alanları doldurduğu bir gün olsun istiyoruz. Manisa’da da alanları doldurursak bu aynı zamanda yönetenlere de bir mesaj olacak.”

Doç. Dr. Nilgün Tunç Ongan ise dayanışmanın önemini vurgulayarak, “İşsizliğin, yoksulluğun her geçen gün daha da derinleştiği, yılda binlerce işçinin çalışırken can verdiği, geçinemiyoruz diye haykıran işçilerin kendilerini yaktığı bir zamandan geçiyoruz. Böylesi zamanlarda yapılacak en iyi şey de yüzümüzü işçi sınıfına dönmektir. Eğer geniş ittifaklara ihtiyaç varsa, bunun yolunun demokrasi güçlerinin işçi sınıfıyla, emekçilerden yana tutum alması onların yanında yer almasından geçiyor” dedi.

Hakkında admin

Check Also

BALKAN SENDİKALAR FORUMU’NA KATILDIK

Yunanistan’da yapılan 2. Balkan Sendikalar Forumu’na sendikamızın genel başkanı Seyit Aslan katıldı. Forumda “krize karşı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir